• Unaveni sluncem

  Nikita Michalkov, Rustam Ibragimbekov

  Hra podle světoznámého filmu v české premiéře - o lásce, žárlivosti i touze po pomstě a moci. Adaptace Peter Flannery, režie Natália Deáková, v hlavních rolích Zdeněk Mucha / Pavel Nečas, Petr Konáš, Zuzana Ščerbová. Na programu 5., 14. a 23. září ve Velkém divadle.

  více

 • Srpen v zemi indiánů

  Tracy Letts

  Cenami ověnčená temná komedie zachycuje na vzorku jednoho rodinného společenství rozpad nejednoho amerického snu. Drsná realita „takové normální rodinky“ je metaforou duchovního rozkladu celé západní kultury. Uvádíme 25. září ve Velkém divadle.

  více

 • Prodaná nevěsta

  Bedřich Smetana

  "Nejnárodnější" česká opera v novém nastudování dirigenta Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové. Uvádíme 1. 9. a 2. 9. k slavnostnímu otevření Nového divadla a 7., 18., 19. a 24. září ve Velkém divadle.

  více

 • Freddie - The King of Queen

  Libor Vaculík, Petr Malásek, Václav Kopta

  Zbrusu nový taneční muzikál o životě a kariéře Freddieho Mercuryho, vůdčí postavě skupiny Queen. Titulní roli ztvárňují zpěvák Michael Kluch a tanečník Richard Ševčík. Na programu 16. a 23. září v Novém divadle.

  více

 • Hráč

  F. M. Dostojevskij, David Šiktanc

  Petr Konáš, Martin Stránský, Andrea Černá a další v hlavních rolích "životu nebezpečné partie" podle románu Fjodora Michajloviče Dostojevského. Novou jevištní adaptaci vytvořil David Šiktanc, který je také režisérem inscenace. Na programu 7. září v Novém divadle.

  více

 • Hoffmannovy povídky

  Jacques Offenbach

  Mistrovská opera jednoho z největších tvůrců žánru operety. Básník Hoffmann vypráví své milostné příběhy - o loutce Olympii, zpěvačce Antonii a kurtizáně Giuliettě. Hudební nastudování Tomáš Brauner, režie Dominik Beneš. Uvádíme ve Velkém divadle 30. září.

  více

 • Předprodej na září od 18. 8.

  Vstupenky do Velkého i Nového divadla

  Od 18. 8. prodáváme vstupenky na naše zářijová představení - do Velkého divadla a již také do Nového divadla. Novinkami na jevišti budou činohry Flamendr a Push Up, muzikál Divá Bára a opera Žvanivý Slimejš, 5. 9. uvedeme slavnostní koncert. Předplatné na rok 2015 bude v prodeji od 22. září.

 • Producenti

  Mel Brooks, Thomas Meehan

  Broadwayský muzikál, který získal rekordní počet divadelních cen Tony Awards. V překladu Adama Nováka jej nyní nastudoval náš soubor muzikálu a operety. Režie Roman Meluzín, dirigenti Jiří Petrdlík a Dalibor Bárta, choreografie Zuzana Kolářová. Přijďte 6. září do Velkého divadla.

  více

   

 
 
02.09.2014

Přijďte 2. 9. do slavnostního průvodu Vendelín

Přijďte dnes - 2. září v 15.30 - do Proluky v Křižíkových sadech a přidejte se do slavnostního průvodu Vendelín. Čeká nás podívaná s herci, zpěváky i tanečníky a společně vytvoříme novou tradici s novým patronem plzeňské kultury Vendelínem Budilem. Zahájíme tím kulturní sezonu města a letos zároveň otevřeme Nové divadlo. Na náměstí Republiky popřeje Vendelínovi úspěšnou sezonu primátor Plzně Martin Baxa a připojí se i biskup Mons. František Radkovský, který Novému divadlu požehná.


01.09.2014

Nové divadlo otevře 1. a 2. září Prodaná nevěsta

Nová inscenace opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta 1. a 2. září slavnostně otevře Nové divadlo v Plzni. Představení 1. 9. zhlédnou diváci z nejširší veřejnosti, představení 2. 9. věnuje Město Plzeň pozvaným hostům, ale zároveň bude uváděno od 20 hodin v přímém přenosu České televize na programu ČT Art. Zájemci, kteří by raději viděli slavnostní otevření Nového divadla 2. září téměř bezprostředně na místě, mohou přímý přenos sledovat díky velkoplošné projekci ve velkém sále plzeňského společenského domu Peklo. Prodanou nevěstu zhlédnou v nastudování šéfdirigenta Divadla J. K. Tyla Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové.


01.09.2014

Martin Otava je od 1. 9. ředitelem Divadla J. K. Tyla

Ředitelem Divadla J. K. Tyla je od 1. 9. 2014 Martin Otava, operní režisér, pedagog Akademie múzických umění v Praze a v letech 2009 až 2014 ředitel Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Do funkce jej jmenovala již 19. prosince loňského roku Rada města Plzně na základě doporučení třináctičlenné výběrové komise, a to na pět let - do 31. 8. 2019. Martin Otava vystudoval herectví a operní zpěv na Pražské konzervatoři, později absolvoval studium režie na pražské AMU. Jako režisér působí už více než dvě desetiletí na českých scénách i v zahraničí - v Japonsku, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Francii, Španělsku, Norsku či v USA. Na Akademii múzických umění vede operní studio, vyučuje operní režii a herectví.


01.09.2014

Footloose 3. 9. prvním muzikálem v Novém divadle

Prvním představením v Novém divadle v Plzni po jeho slavnostním otevření a zároveň prvním muzikálem na jevišti Nového divadla bude 3. září od 19 hodin inscenace Footloose aneb Tanec není zločin. V hlavních rolích vystoupí Aleš Kohout a Petra Vraspírová, reverenda Moora ztvární Jiří Untermüller, ketrý si tak zahraje v novém plzeňském divadle poprvé a současně možná naposledy, neboť se od 1. 9. stal členem činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Vstupenky lze zakoupit v pokladně předprodeje Divadla J. K. Tyla v Sedláčkově ulici v Plzni, kde si studenti mohou na představení 3. 9. zajistit místa za zvýhodněnou cenu.

Objednat


« 1 2 3 4 28 56 83 110 »

Dnes hrajeme

Velké divadlo

večer se nehraje


Nové divadlo

večer se nehraje


Malá scéna

večer se nehraje © DJKT 2013