• Amerika

  Franz Kafka

  Premiéra nové dramatizace románu Franze Kafky. V Americe líčí autor příběh dospívajícího Karla Rossmanna, ale v širším smyslu vše, co obnáší vstup do západního světa. Dramatizace a režie David Šiktanc, hlavní role Marek Adamczyk. Na programu 29. října a 14. listopadu v Novém divadle.

  více

 • Flamendr

  Josef Kajetán Tyl

  "Buďme veselí, i kdyby věšeli," tak zní motto inscenace Tylovy hry v úpravě Kláry Špičkové a v režii Natálie Deákové. V titulní roli humorně hořkého příběhu Jan Maléř. Uvádíme 22. října a 4., 5., 6., 21., 25., 27. a 30. listopadu v Novém divadle.

  více

 • Prodaná nevěsta

  Bedřich Smetana

  "Nejnárodnější" česká opera v novém nastudování dirigenta Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové. V titulní roli Lucie Kašpárková, Kateřina Šmídová Kalvachová a Ivana Veberová. Uvádíme 28. října v Novém divadle a 7. listopadu ve Velkém divadle.

  více

 • Divá Bára

  Milan Uhde, Miloš Štědroň, Leoš Kuba

  Romantický muzikál na námět Boženy Němcové, který vytvořili autoři Balady pro banditu Milan Uhde a Miloš Štědroň spolu s dalším hudebním skladatelem Leošem Kubou. Bára bojuje za právo na svobodný život a na štěstí pro sebe i druhé. V Novém divadle 24. října a 8., 12., 13. a 18. listopadu.

  více

 • Aida

  Giuseppe Verdi

  Velkolepá opera o vztahu jednoho muže ke dvěma ženám, ale též o nepřátelství dvou národů - Etiopanů a Egypťanů. Nová inscenace v hudebním nastudování dirigenta Františka Drse a v režii Tomáše Pilaře. Titulní roli vytváří Luisa Albrechtová a Ivana Veberová. Ve Velkém divadle 1. listopadu.

  více

 • Obraz Doriana Graye

  Franz Liszt, J. S. Bach - Richard Ševčík

  Zbrusu nový baletní přepis slavného románu Oscara Wilda si nezadá s mystikou originálu a je plný vášnivých emocí. Bohémského hrdinu Doriana Graye tančí Petr Laštovka v alternaci s Pavlem Tručkou. Uvádíme na Malé scéně Nového divadla 6. a 19. listopadu.

  více

 • Přátelé generace X

  Felicia Zeller

  Představte si, že byste byli tak pohlceni prací, že si nevšimnete ani smrti vlastního manžela! Workoholikům a nezaměstnaným věnovala autorka svou hru, která získala titul Hra roku Theater heute 2013.

  více

 • Producenti

  Mel Brooks, Thomas Meehan

  Broadwayský muzikál, který získal rekordní počet cen Tony Awards. V překladu Adama Nováka jej nastudoval náš soubor muzikálu a operety. Režie Roman Meluzín, dirigenti Jiří Petrdlík a Dalibor Bárta, choreografie Zuzana Kolářová. Přijďte 21. nebo 23. října či 14., 20. a 26. listopadu do Velkého divadla.

  více

   

 
 
02.09.2014

Slavnostní průvod "Vendelín" měl úspěch!

Stovky lidí se zúčastnily (a další přihlíželi) slavnostního průvodu "Vendelín", který 2. září zahájil novou plzeňskou kulturní sezonu a letos zároveň otevřel Nové divadlo. Průvod v čele s ředitelem Divadla J. K. Tyla Martinem Otavou vyšel z Křižíkových sadů a v 16 hodin se k němu na náměstí Republiky připojil primátor města Plzně Martin Baxa a biskup plzeňský František Radkovský, jenž v cíli cesty požehnal Novému divadlu. Poté průvod, který by se měl stát novou plzeňskou tradicí, završila píseň "Kde domov můj" v podání sboru opery Divadla J. K. Tyla.

Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“ Slavnostní průvod „Vendelín“


01.09.2014

Nové divadlo otevře 1. a 2. září Prodaná nevěsta

Nová inscenace opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta 1. a 2. září slavnostně otevře Nové divadlo v Plzni. Představení 1. 9. zhlédnou diváci z nejširší veřejnosti, představení 2. 9. věnuje Město Plzeň pozvaným hostům, ale zároveň bude uváděno od 20 hodin v přímém přenosu České televize na programu ČT Art. Zájemci, kteří by raději viděli slavnostní otevření Nového divadla 2. září téměř bezprostředně na místě, mohou přímý přenos sledovat díky velkoplošné projekci ve velkém sále plzeňského společenského domu Peklo. Prodanou nevěstu zhlédnou v nastudování šéfdirigenta Divadla J. K. Tyla Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové.


01.09.2014

Martin Otava je od 1. 9. ředitelem Divadla J. K. Tyla

Ředitelem Divadla J. K. Tyla je od 1. 9. 2014 Martin Otava, operní režisér, pedagog Akademie múzických umění v Praze a v letech 2009 až 2014 ředitel Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Do funkce jej jmenovala již 19. prosince loňského roku Rada města Plzně na základě doporučení třináctičlenné výběrové komise, a to na pět let - do 31. 8. 2019. Martin Otava vystudoval herectví a operní zpěv na Pražské konzervatoři, později absolvoval studium režie na pražské AMU. Jako režisér působí už více než dvě desetiletí na českých scénách i v zahraničí - v Japonsku, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Francii, Španělsku, Norsku či v USA. Na Akademii múzických umění vede operní studio, vyučuje operní režii a herectví.


28.08.2014

Zveme vás na výstavu před vědeckou knihovnu

Zveme vás na vernisáž výstavy u příležitosti otevření Nového divadla - výstava se uskuteční před Studijní a vědeckou knihovnou ve Smetanových sadech a ponese název Stavba Nového divadla a historie divadelních budov v Plzni. Vernisáž je na programu v pondělí 1. 9. od 16 hodin a výstava, která se koná pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a náměstkyně primátora Evy Herinkové, potrvá do 30. září.


22.08.2014

Přijďte 2. 9. do slavnostního průvodu Vendelín

Přijďte 2. září v 15.30 do Proluky v Křižíkových sadech a přidejte se do slavnostního průvodu Vendelín. Čeká nás podívaná s herci, zpěváky i tanečníky a společně vytvoříme novou tradici s novým patronem plzeňské kultury Vendelínem Budilem. Zahájíme tím kulturní sezonu města a letos zároveň otevřeme Nové divadlo. Na náměstí Republiky popřeje Vendelínovi úspěšnou sezonu primátor Plzně Martin Baxa a připojí se i biskup Mons. František Radkovský, který Novému divadlu požehná.


15.08.2014

Vyberte si ze vstupenek na září...

Vstupenky na září je možné zakoupit již od pondělí 18. srpna - a to jak do Velkého divadla, tak poprvé také do Nového divadla v Plzni! V pokladně předprodeje Divadla J. K. Tyla v Sedláčkově ulici 2 si lze zajistit i místa na úplně první představení v Novém divadle - a to na Prodanou nevěstu, která je na programu 1. září. V prodeji budou také vstupenky na nové inscenace - na hru Flamendr a na muzikál Divá Bára i místa na tituly, jež se objeví na Malé scéně Nového divadla - na hru Push Up s podtitulem Cesta vzhůru a na operu Žvanivý Slimejš. Do Nového divadla můžete přijít například už 3. 9. na muzikál Footloose aneb Tanec není zločin nebo 4. 9. na první představení Flamendra.  

Objednat


28.07.2014

Činohra ve zkušebně Nového divadla

Jan Maléř Zuzana Ščerbová, Viktor Vrabec Jan Maléř studuje titulní roli Tylova Flamendra V popředí Andrea Černá, Jan Maléř, Zdeněk Rohlíček V popředí Andrea Černá, Jan Maléř, Zdeněk Rohlíček Jan Maléř, Zuzana Ščerbová Zuzana Ščerbová, Jan Maléř Zuzana Ščerbová, Jan Maléř


« 1 2 3 4 5 6 8 14 21 27 »

Dnes hrajeme

Velké divadlo

nehraje se
 


Nové divadlo

nehraje se
 


Malá scéna

večer se nehraje© DJKT 2014