• Unaveni sluncem

  Nikita Michalkov, Rustam Ibragimbekov

  Hra podle světoznámého filmu v české premiéře - o lásce, žárlivosti i touze po pomstě a moci. Adaptace Peter Flannery, režie Natália Deáková, v hlavních rolích Zdeněk Mucha / Pavel Nečas, Petr Konáš, Zuzana Ščerbová. Na programu 5., 14. a 23. září ve Velkém divadle.

  více

 • Flamendr

  Josef Kajetán Tyl

  "Buďme veselí, i kdyby věšeli," tak zní motto inscenace Tylovy hry v úpravě Kláry Špičkové a v režii Natálie Deákové. V titulní roli humorně hořkého příběhu Jan Maléř. Uvádíme 4., 6., 24., 26. a 30. září v Novém divadle.

  více

 • Prodaná nevěsta

  Bedřich Smetana

  "Nejnárodnější" česká opera v novém nastudování dirigenta Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové. Uvádíme 1. 9. a 2. 9. k slavnostnímu otevření Nového divadla a 7., 18., 19. a 24. září ve Velkém divadle.

  více

 • Freddie - The King of Queen

  Libor Vaculík, Petr Malásek, Václav Kopta

  Zbrusu nový taneční muzikál o životě a kariéře Freddieho Mercuryho, vůdčí postavě skupiny Queen. Titulní roli ztvárňují zpěvák Michael Kluch a tanečník Richard Ševčík. Na programu 16. a 23. září v Novém divadle.

  více

 • Divá Bára

  Milan Uhde, Miloš Štědroň, Leoš Kuba

  Romantický muzikál podle Boženy Němcové, který vytvořili autoři už legendární Balady pro banditu - Milan Uhde a Miloš Štědroň spolu s dalším hudebním skladatelem Leošem Kubou. Bára bojuje za právo na svobodný život a na štěstí pro sebe i pro druhé. Na programu 17. a 25. září v Novém divadle.

  více

 • Hoffmannovy povídky

  Jacques Offenbach

  Mistrovská opera jednoho z největších tvůrců žánru operety. Básník Hoffmann vypráví své milostné příběhy - o loutce Olympii, zpěvačce Antonii a kurtizáně Giuliettě. Hudební nastudování Tomáš Brauner, režie Dominik Beneš. Uvádíme ve Velkém divadle 30. září.

  více

 • Čekají na Vás místa v září i říjnu

  Vstupenky do Velkého i Nového divadla

  Ještě na Vás čekají vstupenky na naše zářijová a již také na říjnová představení - do Velkého i do Nového divadla! Novinkami jsou činohry Flamendr a Push Up, muzikál Divá Bára, muzikálový koncert Svět kabaret - kabaret svět a opera Žvanivý Slimejš. Za zvýhodněné ceny v prodeji opera Voják a tanečnice 21. 9. a komedie Lakomec 27. 9.

 • Producenti

  Mel Brooks, Thomas Meehan

  Broadwayský muzikál, který získal rekordní počet divadelních cen Tony Awards. V překladu Adama Nováka jej nyní nastudoval náš soubor muzikálu a operety. Režie Roman Meluzín, dirigenti Jiří Petrdlík a Dalibor Bárta, choreografie Zuzana Kolářová. Přijďte 6. září do Velkého divadla.

  více

   

 
 
16.06.2014

Končí prodej předplatného 2014

Již pouze do pátku 20. 6. je možné zakoupit předplatné do Velkého a Nového divadla na rok 2014 (září - prosinec).


05.06.2014

Bronislav Kotiš zůstává

Vedení Divadla J. K. Tyla zvážilo žádost pana Bronislava Kotiše o setrvání v pracovním poměru a rozhodlo se této žádosti vyhovět. Bronislav Kotiš tedy zůstává nadále členem muzikálového souboru DJKT.

Eva Ichová, tisková mluvčí DJKT


26.05.2014

Poslední týden Komorního divadla!

Poslední diváci usednou v hledišti Komorního divadla již v sobotu 31. května! Bezprostředně poté se scéna, jež sloužila Divadlu J. K. Tyla a jeho publiku celé půlstoletí, veřejnosti uzavře. Využijme proto poslední možnosti nadýchnout se atmosféry, kterou se během let neslo tolik divadelních událostí a zážitků. Na programu jsou už jen muzikály Polibek pavoučí ženy (27. 5.), Divotvorný hrnec (28. 5.), Footloose aneb Tanec není zločin (29. 5.), komedie Lháři (30. 5.) a dvě vystoupení Baletní školy DJKT (31. 5. od 16 a 19 hodin).


15.05.2014

Předprodej na červen od čtvrtka 15. května

Od čtvrtka 15. května si lze zakoupit vstupenky na všechna naše červnová představení. Výjimečně "jen" do Velkého divadla, neboť Komorní divadlo je od 1. 6. uzavřeno a Nové divadlo bude slavnostně otevřeno 2. září. Ale i nabídka představení na jediné scéně - ve Velkém divadle - je široká a určitě si je možné vybrat! Například opery La traviata, Prodaná nevěsta, Tajemství, Hoffmannovy povídky, Tosca, dva nové tituly v jednom večeru Parodie a Šaty, jaké svět neviděl či operetu Polská krev. Z baletů je v červnu na programu Anna Karenina i Popelka. z muzikálů Producenti i Monty Python´s Spamalot, z činoher inscenace Jak se vám líbí, Srpen v zemi indiánů či Unaveni sluncem.


05.05.2014

Dětská opera Brundibár 5. 5. ve Velkém divadle

Dětskou operu Hanse Krásy s názvem Brundibár, která vznikla na libreto Adolfa Hoffmeistera v roce 1938, uvedou 5. 5. od 19 hodin ve Velkém divadle soubory působící při hudebních školách v Plzni a v Regensburgu. Operu provede Plzeňský dětský sbor se sbormistryní Bedřiškou Koželuhovou, sbor Cantemus Regensburg s dirigentem Matthiasem Schlierem a Plzeňský komorní orchestr mladých pod vedením Zuzany a Jana Rezkových a Jany Lejčkové. Vstupenky lze zakoupit výhradně v pokladnách Divadla J. K. Tyla.


29.04.2014

Naposledy Krvavá svatba a Růže z Argentiny

Dvě výjimečné inscenace mají před sebou derniéru. Nejdříve se 2. 5. od 19 hodin v Komorním divadle rozloučíme se sugestivním tanečním dramatem Krvavá svatba, jež pro Divadlo J. K. Tyla vytvořily choreografka Alena Pešková se skladatelkou Gabrielou Vermelho. Předlohou jim byla hra, kterou napsal španělský dramatik Federico García Lorca. Den po této derniéře - 3. 5. rovněž od 19 hodin v Komorním divadle - uvedeme naposledy operetu Růže z Argentiny. Operetní žánr je v současnosti na českých jevištích vzácný, ale Plzeň na něj nezapomíná - a hudba Járy Beneše spolu s vtipným příběhem dokázaly svou působivost a životaschopnost! 


22.04.2014

Činohra v Jablonci n. Nisou, opera v Karlových Varech

Dva zájezdy absolvovalo Divadlo J. K. Tyla v uplynulém týdnu. V Městském divadle v Jablonci nad Nisou uvedla činohra ve čtvrtek 17. dubna komedii Antonína Procházky "Kouzlo 4D", hráli Antonín Procházka, Kamila Kikinčuková, Štěpánka Křesťanová, Michal Štěrba, Pavel Pavlovský (za Zdeňka Muchu), Monika Švábová, Zdeněk Rohlíček a další. V Městském divadle v Karlových Varech se v sobotu 19. dubna představila opera s "La traviatou" Giuseppa Verdiho. Orchestr řídil dirigent Jiří Štrunc, vystoupili Lucie Kašpárková, Richard Samek, Roman Janál, Jana Foff Tetourová, Radka Sehnoutková, Jan Ježek, Aleš Hendrych, Michael Kubečka, Jevhen Šokalo, David Cody a sbor opery. 


« 1 2 3 4 5 6 7 13 19 25 »

Dnes hrajeme

Objednat
Velké divadlo

Prodaná nevěsta
19:00 Bedřich Smetana 


Nové divadlo

Mezinárodní festival DIVADLO – epilog
 


Malá scéna

večer se nehraje© DJKT 2014