• Amerika

  Franz Kafka

  Premiéra nové dramatizace románu Franze Kafky. V Americe líčí autor příběh dospívajícího Karla Rossmanna, ale v širším smyslu vše, co obnáší vstup do západního světa. Dramatizace a režie David Šiktanc, hlavní role Marek Adamczyk. Na programu 29. října a 14. listopadu v Novém divadle.

  více

 • Flamendr

  Josef Kajetán Tyl

  "Buďme veselí, i kdyby věšeli," tak zní motto inscenace Tylovy hry v úpravě Kláry Špičkové a v režii Natálie Deákové. V titulní roli humorně hořkého příběhu Jan Maléř. Uvádíme 22. října a 4., 5., 6., 21., 25., 27. a 30. listopadu v Novém divadle.

  více

 • Prodaná nevěsta

  Bedřich Smetana

  "Nejnárodnější" česká opera v novém nastudování dirigenta Olivera Dohnányiho a režisérky Jany Kališové. V titulní roli Lucie Kašpárková, Kateřina Šmídová Kalvachová a Ivana Veberová. Uvádíme 28. října v Novém divadle a 7. listopadu ve Velkém divadle.

  více

 • Rande s generací X

  Předpremiérové setkání 30. října

  Předpremiérové setkání s tvůrčím týmem inscenace hry Přátelé generace X se uskuteční 30. října od 18.00 hodin v Café Regner v Bezručově 7 v Plzni. Tady se na rande s Vámi těší překladatelka Zuzana Augustová, režisérka Natália Deáková, dramaturgyně Klára Špičková - a nejen ony!

 • Divá Bára

  Milan Uhde, Miloš Štědroň, Leoš Kuba

  Romantický muzikál na námět Boženy Němcové, který vytvořili autoři Balady pro banditu Milan Uhde a Miloš Štědroň spolu s dalším hudebním skladatelem Leošem Kubou. Bára bojuje za právo na svobodný život a na štěstí pro sebe i druhé. V Novém divadle 24. října a 8., 12., 13. a 18. listopadu.

  více

 • Aida

  Giuseppe Verdi

  Velkolepá opera o vztahu jednoho muže ke dvěma ženám, ale též o nepřátelství dvou národů - Etiopanů a Egypťanů. Nová inscenace v hudebním nastudování dirigenta Františka Drse a v režii Tomáše Pilaře. Titulní roli vytváří Luisa Albrechtová a Ivana Veberová. Ve Velkém divadle 1. listopadu.

  více

 • Obraz Doriana Graye

  Franz Liszt, J. S. Bach - Richard Ševčík

  Zbrusu nový baletní přepis slavného románu Oscara Wilda si nezadá s mystikou originálu a je plný vášnivých emocí. Bohémského hrdinu Doriana Graye tančí Petr Laštovka v alternaci s Pavlem Tručkou. Uvádíme na Malé scéně Nového divadla 6. a 19. listopadu.

  více

 • Čekají na Vás místa na listopad

  Vstupenky do Velkého i Nového divadla

  Od 15. října si můžete zakoupit vstupenky na naše listopadová představení - do Velkého i do Nového divadla. Mezi novinkami je činohra Přátelé generace X, balet Spartakus, muzikály Divá Bára a Sugar aneb někdo to rád horké i koncert muzikálového souboru Paměti vrby.

 • Producenti

  Mel Brooks, Thomas Meehan

  Broadwayský muzikál, který získal rekordní počet cen Tony Awards. V překladu Adama Nováka jej nastudoval náš soubor muzikálu a operety. Režie Roman Meluzín, dirigenti Jiří Petrdlík a Dalibor Bárta, choreografie Zuzana Kolářová. Přijďte 21. nebo 23. října či 14., 20. a 26. listopadu do Velkého divadla.

  více

   

 
 
28.07.2014

Činohra ve zkušebně Nového divadla

Jan Maléř Zuzana Ščerbová, Viktor Vrabec Jan Maléř studuje titulní roli Tylova Flamendra V popředí Andrea Černá, Jan Maléř, Zdeněk Rohlíček V popředí Andrea Černá, Jan Maléř, Zdeněk Rohlíček Jan Maléř, Zuzana Ščerbová Zuzana Ščerbová, Jan Maléř Zuzana Ščerbová, Jan Maléř


01.07.2014

Přejeme vám šťastné léto

Přejeme všem krásné léto a šťastné prožití dovolené. Předprodej na září zahájíme 18. srpna, ale během celých prázdnin pro vás připravujeme otevření Nového divadla. Těšíme se na viděnou v příští sezoně!

                                    Vaše Divadlo J. K. Tyla  


20.06.2014

Tisková konference DJKT k sezoně 2014/2015

Ve středu 18. června se konala ve foyer Komorního divadla tisková konference k jubilejní 150. sezoně stálého českého divadla v Plzni, na jejímž samém začátku dojde k historické události: slavnostnímu otevření Nového divadla, budovy vybavené nejmodernějšími divadelními  technologiemi v České republice.

Ilja Racek, Martin Otava Ilja Racek, Martin Otava, Klára Špičková Tomáš Pilař, Roman Meluzín Tomáš Pilař, Roman Meluzín, Jiří Pokorný Ilja Racek, Martin Otava Roman Meluzín, Jiří Pokorný Martin Otava, Klára Špičková Klára Špičková, Ilja Šmíd Jan Baxa


16.06.2014

Končí prodej předplatného 2014

Již pouze do pátku 20. 6. je možné zakoupit předplatné do Velkého a Nového divadla na rok 2014 (září - prosinec).


05.06.2014

Bronislav Kotiš zůstává

Vedení Divadla J. K. Tyla zvážilo žádost pana Bronislava Kotiše o setrvání v pracovním poměru a rozhodlo se této žádosti vyhovět. Bronislav Kotiš tedy zůstává nadále členem muzikálového souboru DJKT.

Eva Ichová, tisková mluvčí DJKT


26.05.2014

Poslední týden Komorního divadla!

Poslední diváci usednou v hledišti Komorního divadla již v sobotu 31. května! Bezprostředně poté se scéna, jež sloužila Divadlu J. K. Tyla a jeho publiku celé půlstoletí, veřejnosti uzavře. Využijme proto poslední možnosti nadýchnout se atmosféry, kterou se během let neslo tolik divadelních událostí a zážitků. Na programu jsou už jen muzikály Polibek pavoučí ženy (27. 5.), Divotvorný hrnec (28. 5.), Footloose aneb Tanec není zločin (29. 5.), komedie Lháři (30. 5.) a dvě vystoupení Baletní školy DJKT (31. 5. od 16 a 19 hodin).


15.05.2014

Předprodej na červen od čtvrtka 15. května

Od čtvrtka 15. května si lze zakoupit vstupenky na všechna naše červnová představení. Výjimečně "jen" do Velkého divadla, neboť Komorní divadlo je od 1. 6. uzavřeno a Nové divadlo bude slavnostně otevřeno 2. září. Ale i nabídka představení na jediné scéně - ve Velkém divadle - je široká a určitě si je možné vybrat! Například opery La traviata, Prodaná nevěsta, Tajemství, Hoffmannovy povídky, Tosca, dva nové tituly v jednom večeru Parodie a Šaty, jaké svět neviděl či operetu Polská krev. Z baletů je v červnu na programu Anna Karenina i Popelka. z muzikálů Producenti i Monty Python´s Spamalot, z činoher inscenace Jak se vám líbí, Srpen v zemi indiánů či Unaveni sluncem.


« 1 2 3 4 5 6 7 14 20 26 »

Dnes hrajeme

Objednat
Velké divadlo

Aida
19:00 Giuseppe Verdi 


Objednat
Nové divadlo

Footloose aneb Tanec není zločin
19:00 Dean Pitchford, Walter Bobbie, Tom Snow 


Objednat
Malá scéna

Přátelé generace X
19:00 Felicia Zeller © DJKT 2014